ZLATA PALETA  2005 

1-Zlato_vel 250.png

Prejemniki zlate palete 2005

 

Risba:                                 

IBRO DŽUMHUR

"Čolni na obali jezera Bled"

 

Grafika:                                

MARJETA ŽELEZNIK

"Kavni mlinčki I."

 

Slikarstvo:                           

ZLATKA CERAR

"Zamišljeni David"

 

Abstraktno slikarstvo:     

OSKAR SOVINC

"Med pasovi"

 

Kiparstvo:                           

VANJA VUGA

"Gibljive vertikale"

 

Prejemniki

certifikata kakovosti

za leto 2005

 

   ZP 2005 - RISBA

   1. Marica Frančeškin – »Dolina Krke na izviru«

   2. Ibro Džumhur – »Čolni na obali«

   3. Desanka Kreča – »Izlaška cerkev«

   4. Desanka Kreča – »Industrija«

   5. Florjana Lavrin – »Ob poti«

   6. Branko Železnik – »Orehi«

   7. Branko Rupnik – »ex tempore Robanov kot«

   8. Branko Rupnik – »Posvet pred tekmo«

   9. Vojko Gašperut – »Breginj nekoč«

 

   ZP 2005 – GRAFIKA

   1. Dario Gregorič – »Istrska pokrajina«

   2. Oskar Sovinc – »Embrijeva pot«

   3. Oskar Sovinc – »Pod obokom«

   4. Dušan Kovač – »Tiger«

   5. Ivana  Ševerdija – »Tihožitje«

   6. Marjeta Železnik – »Kavni mlinčki«

   7. Ljubomir Kovačevič – »Krajinski park«

   8. Miro Kolenko – »Tihožitje III.«

   9. Neda Paj – »Tihožitje z monstero«

 

  ZP 2005 – SLIKARSTVO

    1. Zlatka Cerar – »Zamišljeni David«

    2. Erika Železnik – »Istrska belica (oljka)«

    3. Zdenka Petek – »Primorski pejsaž«

    4. Marinka Oštir –»V objemu vrb«

    5. Vojko Kumer – »Sanja«

    6. Miran Lamovec – »Poljsko cvetje«

    7. Marija Pereza – »Ob izviru«

    8. Marjana Verbuč – »Tihožitje«

    9. Romana Lah – »Sadovi jeseni«

  10. Klemen Zupanc – »Na mizi«

 

  ZP 2005 – ABSTRAKTNO SLIKARSTVO

    1. Ljudmila Turk – »Ø (Fi) na kvadrat«

    2. Vanda Žužek – »Moj prijatelj Kandy«

    3. Nevina Pečarič – »Pesem moje duše«

    4. Oskar Sovinc – »Med pasovi«

    5. Romana Lah – »Ponoči«

    6. Dušan Kovač – »Kristusovo bičanje«

    7. Sonja Povhe – »Rajski vrt«

    8. Marjan Novak – »Brez naslova 2«

    9. Staša Kunšek – »Tihožitje s hortenzijami«

  10. Branko Železnik – »Lubenica«

  11. Benjamin Žnidaršič – »Pogled v prihodnost«

 

  ZP 2005 – KIPARSTVO

    1. Branko Železnik – »Akt«

    2. Marjeta Železnik – »Padli angel«

    3. Maša Jazbec – »Vstajanje

    4. Brane Rojc – »Zlato jabolko«

    5. Maja Kuhar – »Venera«

    6. Maja Kuhar – »Pesem«

    7. Katja Sovre – »Slavko«

    8. Nives Kraševec – »Extaza«

    9. Vanja Vuga – »Gibljive vertikale«

  10. Peter Polončič Ruparčič – »Favn in nimfa«

  11. Radovan Gros – »Sprehod«

  12. Nevina Pečarič – »Pomlad«

  13. Franjo Funkelj – »Ptič«

  14. Milan Lamovec – »Vojščak«

  15. Handi Behrić – »Arašid«